Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Akademia Tenisa Polonijnego pod patronatem Karoliny Woźniackiej ruszyła!

Akademia Tenisa Polonijnego pod patronatem Karoliny Woźniackiej ruszyła!

Piotr Woźniacki z dziećmi na obozieJuż stało się tradycją, że Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”  w ramach opieki nad Polakami poza granicami kraju organizuje festiwale chórów polonijnych i zespołów tanecznych, kurs nauki dla dyrygentów, i letnią szkołę języka polskiego dla dzieci z Kresów. Celem tych zachodów było nie tylko dać dzieciom fizyczny kontakt z Macierzą  i jej językiem, historią i kulturą, ale i odrodzenie duchu Polskości w serduszkach małych Kresowiaków. Temu służą także różne edukacyjne konkursy, organizowane przez Fundację i jej oddziały. W tym roku wysłano zaproszenia dla udziału w konkursach „Być Polakiem”, „ Polak to brzmi dumnie”, a także konkurs, poświęcony pamięci ks. profesora Alberta Krąpca.
W tym roku Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” brało udział w organizowaniu Akademii Tenisa Polonijnego pod patronatem Karoliny Woźniackiej.
Zaproszenie jak zawsze było przekazane przez witrynę Stowarzyszenia, konsularną stronę internetową oraz polonijny portal WIZYT.NET. Dzięki tej informacji grupa dzieci z winnickiej organizacji polonijnej „Świetlica Polska” pojechała na dwutygodniową Akademię Tenisu.
Karolina Woźniacka – duńska tenisistka pochodzenia polskiego, jest prawdziwą profesjonałistką, finalistka US Open 2009 w singlu, była liderka rankingu WTA Tour w grze pojedynczej. Marzy o rozwoju tenisowego sportu w Polsce.
Obóz obejmował zajęcia pod okiem wykwalifikowanej kadry specjalistów, współpracujących z Akademia Tenisową Karoliny Woźniackiej, a program pobytu był opracowany we współpracy z ojcem i pierwszym trenerem Karoliny Woźniackiej, Panem Piotrem Woźniackim, który osobiście przez kilka dni opiekował się dziećmi – uczestnikami Akademii. Celem obozu było pomóc w rozwoju kariery tenisowej dzieci z Polski i polskiego pochodzenia z innych krajów oraz umacnianie ich więzi z Polską poprzez aktywne spędzanie czasu razem z rówieśnikami z Polski, zwiedzanie kraju przodków, a przy tym poznawanie polskiego języka, tradycji i kultury. Oprócz tego uczestnicy obozu wzięli udział w wycieczkach po Pułtusku, Warszawie, zwiedzili Centrum Kopernika.
Program letniego obozu składał się z zajęć praktycznych na korcie i ukierunkowanych zajęć ogólnorozwojowych, warsztatów z psychologiem sportowym i zajęcia na basenie, gry i zabawy w terenie i wykłady z zakresu diety sportowej.
Wierzymy że, wysiłek włożony w zorganizowanie konkursu pod patronatem „Wspólnoty Polskiej” posłuży odrodzeniu sportu polonijnego. Mamy nadzieję, że oprócz odrodzonego „Sokoła” z Tarnopola pojawiam się nowe sportowe ogniska, skupiające Polaków-sportowców na Ukrainie.

Zdjęcia z Akademii

{morfeo 162}

dr Walery Istoszyn
Prezes Stowarzyszenia „Świetlica Polska” w Winnicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code