Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Akademia „Konfederacji Polaków Podola” i uroczysta Msza Święta u Kapucynów

Akademia „Konfederacji Polaków Podola” i uroczysta Msza Święta u Kapucynów

20 maja kościół MB Anielskiej na polskiej mszy gościł wszystkich gości, zebranych w Winnicy z okazji Dnia Europy i innych imprez polonijnych, których wielka ilość odbyła się w ostatnich dniach w naszym okręgu konsularnym. Pomiędzy naszymi parafianami można było zobaczyć pracowników winnickiego konsulatu, burmistrza Kielc, członków zespołu „Bene” oraz „Wołosatki”, rektorów uczelni kieleckich i innych ciekawych gości.

Mszę Świętą odprawił brat Justyn Rusin OFM Cap, w krótkim kazaniu nawiązał do prawdziwych wartości życia Chreścianina, które powinny bazować się na naśladowaniu Jezusa Chrystusa.

Po mszy tradycyjnie złożono kwiaty pod pomnikami Jana Pawła II i Józefa Piłsudskiego.

Stowarzyszenie Polonijne „Konfederacja Polaków Podola” pod przewodnictwem Jana Glińczewskiego zorganizowała dla gości i mieszkańców miasta na czele z burmistrzem Włodzimierzem Grojsmanem uroczystą Akademię w murach byłego Klasztoru Jezuitów z udziałem wszystkich zespołów artystycznych.

Zdjęcia z uroczystości:

{morfeo 134}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code