Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Adam Kwiatkowski w Chmielniku

Adam Kwiatkowski w Chmielniku

Delegacja przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP w ramach Akcji Pomocy Polakom na Wschodzie na czele z Sekretarzem Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, ministrem Adamem Kwiatkowskim oraz Konsulem Generalnym RP w Winnicy Damianem Ciarcińskim odwiedziła w piątek 19 października Związek Polaków im. Władysława Reymonta w Chmielniku.

Wizyta odbyła się w ramach Akcji Pomocy Polakom na Wschodzie. Goście z Warszawy zostali zaproszeni do kościoła parafialnego w Chmielniku, gdzie złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową chrztu Ignacego Paderewskiego, który odbył się tu w 1861 roku oraz oddali hold wielkiemu Polakowi – świętemu Janowi Pawłowi II, którego pomnik znajduje się niedaleko tablicy premiera Polski.

Spotkanie było uświetnione świątecznym koncertem, przygotowanym przez uczniów Szkoły Języka Polskiego, działającej przy Związku Polaków.  Po koncercie pan Minister przekazał podziękowania od Prezydenta  RP Andrzeja Dudy Polakom Chmielnika i okolic oraz wręczył dzieciom upominki od Pary Prezydenckiej. Delegacja również przekazała paczki żywnościowe dla osób potrzebujących.

Sekretarz Stanu z Panem Konsulem odwiedzili starsze osoby polskiego pochodzenia, które ze względu na stan zdrowia nie mogły uczestniczyć w spotkaniu.  Wizyta zakończyła się w siedzibie Związku Polaków Chmielnika, gdzie ważni goście zapalili znicze przy tablicy upamiętniającej założycielkę Związku Polaków Halinę Brylant i wpisali się do księgi pamiątkowej z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Pożegnano się  wspólnie śpiewając piosenkę „Hej sokoły”.

Prezes Związku Eugenia Brylant w imieniu całej wspólnoty mieszkających Polaków składa podziękowania za wsparcie i wizytę tak dostojnych urzędników z Kancelarii Prezydenta RP.

Słowo Polskie na podstawie informacji Eugenii Brylant, 31 października 2018 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code