Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Światowy Dzień Miłośników Książek

Światowy Dzień Miłośników Książek

Coroczne święto czytelnictwa mole książkowe z Chmielnickiego uczciły odwiedzeniem Obwodowej Biblioteki dla Dzieci im. Tarasa Szewczenki i lekturą ulubionych tytułów.

Obchodzony na całym świecie 9 sierpnia Dzień Miłośników Książek (ang. Book Lovers Day) ma na celu rozbudzenie miłości do czytania. Dla osób stroniących od słowa pisanego jest to idealna okazja do rozpoczęcia przygody z czytelnictwem. Bo czytanie to jedna z podstawowych czynności człowieka, jest niezbędne jak tlen. Pozwala poznawać świat i ludzi, pogłębia wiedzę, rozwija wyobraźnię i empatię. Dzięki książkom ludzie stają się wrażliwsi i lepsi.

Młodzi miłośnicy czytelnictwa z Chmielnickiego również postanowili uczcić ten dzień. Z niewielkim poślizgiem, bo 17 sierpnia, uczniowie Punktu Nauczania Języka Polskiego im. Janusza Korczaka działającego przy Chmielnickim Miejskim Związku Polaków na Ukrainie wybrali się do Obwodowej Biblioteki dla Dzieci. W zbiorach założonego przy bibliotece Klubu Polskiej Książki znajduje się sporo interesujących pozycji. Dzieci wybierały ciekawe dla siebie książki różnych gatunków, oddawały się lekturze, dzieliły się wrażeniami i wesoło spędzały czas.

Działanie jest realizowane w ramach projektu „Biało-czerwone ABC. Wspieranie rozwoju edukacji polskojęzycznej na Ukrainie” przez Fundację Wolność i Demokracja. Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

Irena Medlakowska, 26 sierpnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code