Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » 700 ukraińskich wojskowych lekarzy przeszło szkolenie w NATO

700 ukraińskich wojskowych lekarzy przeszło szkolenie w NATO

Źródło: http://www.nato.int– To, że 700 ukraińskich lekarzy skorzystało z udziału w specjalnym szkoleniu NATO, jest sygnałem dla Ukraińców, że Sojusz Północnoatlantycki nadal ich wspiera – zaznaczyła w Kijowie podczas forum „Stare konflikty i nowe kierunki rozwoju” zastępczyni sekretarza generalnego NATO Rose Gottemoeller.

Z innej strony Gottemoeller podziękowała ukraińskim żołnierzom za wskazówki udzielone NATO jak przeciwdziałać hybrydowej rosyjskiej agresji. – Dziś to pytanie numer jeden w Brukseli – dodała.

Przedstawiciele NATO w Kijowie omówili z premierem Hrosjmanem konkretne projekty dotyczące współpracy, m.in. stosownie wdrażania w życie Funduszy Trustowych, skierowanych na wsparcie Ukrainy oraz w ramach platformy Ukraina-NATO.

Na spotkaniu z przewodniczącym Rady Najwyższej Oleksandrem Turczynowym strony omówiły potoczną sytuację, która złożyła się na wschodnich krańcach Europy oraz tok reformowania ukraińskiego wojska zgodnie ze standardami NATO.

Słowo Polskie, 09.04.17 r.