Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » 60% młodzieży chce emigrować z Ukrainy do innych krajów

60% młodzieży chce emigrować z Ukrainy do innych krajów

Zdjęcie pobrano z http://ridna.ua/wp-content/uploads/2011/03/emigracia.jpgUkraińska emigracja stają się coraz młodsza i bardziej wykształcona – razem z osobami, jadącymi do pracy fizycznej, z kraju coraz to aktywniej emigruje młodzież.. Ogólna liczba emigrantów z Ukrainy na świecie obliczana jest na 6,5 mln osób – to siódma część od obecnej ludności kraju. Borys Gudziak – biskup greko katolocki uważa, że 60% młodzieży w Ukrainie dzisiaj chce emigrować, jeżeli sytuacja w państwie się nie zmieni.
Wśród przyczyn, które sprowokowali emigracje, znalazły się nie tylko pieniądze ale też pragnienie samorealizacji. Zgodnie z ukraińsko-polskimi badaniami opinii, ok.  80% studentów Ukrainy stawiają sobie za cel pracować za granicą, oprócz tego, 60% nielegalnych ukraińskich migrantów, pracujących za granicą nie chcą wracać do ojczyzny. Jeżeli w ciągu pierwszych 10-15 lat Ukraina traciła intelekt narodu, kiedy emigrowali naukowcy, zawodowcy, to teraz masowo szuka lepszego życia za granicą młodzież.

Ania Szłapak

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code