Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » 31 marca – ostatni dzień akcji Poczty Polskiej „Paczka dla Ukrainy”

31 marca – ostatni dzień akcji Poczty Polskiej „Paczka dla Ukrainy”

Zdjęcie paczek, przygotowanych do wysyłki przez Martę CzerwieniecTysiące paczek z żywnością i odzieżą trafiły do ukraińskich rodzin dzięki Polakom, którzy skorzystali z darmowej wysyłki paczek na Ukrainę w ramach akcji Poczty Polskiej „Paczka dla Ukrainy”.

Konserwy, cukier, ryż, płatki, czekoladę, ubranie, środki czystości – nadal docierają do wszystkich regionów Ukrainy – od Lwowa do Doniecka. Przeważnie adresatami stają się osoby polskiego pochodzenia albo rodziny katolickie.

Zgodnie z regulaminem akcji każdy Polak, jako osoba fizyczna, mógł wysłać tylko jedną paczkę, wartość fakturowa której nie przekraczała 300 Euro. Czas dostarczenia takich paczek do ukraińskich adresatów to 8-12 dni.

Niestety nie mogli skorzystać z darmowej usługi Poczty Polskiej ci Polacy, którzy chcieli wysłać przesyłkę na Krym. Paczki i listy wysyłane do miejscowości z kodami pocztowymi: 95000-98999) i w Sewastopolu (kody pocztowe: 99000 – 99999) nie docierały do adresatów na półwyspie.

Redakcja, zdjęcie Marta Czerwieniec, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code