Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » 30 listopada rozpoczęło się wdrażanie Białoruskiego Wariantu na Ukrainie

30 listopada rozpoczęło się wdrażanie Białoruskiego Wariantu na Ukrainie

O 4:10 czasu ukraińskiego 2000 uzbrojonych milicjantów ze specjalnego oddziału „Berkut” kijkami, dźwiękowymi granatami i gazem łzawiącym rozpędzili 400-osobowy Euromajdan w Kijowie.

Funkcjonariusze nie szczędzili kobiet, młodzieży i starszych osób. Do szpitala karetki zabrały blisko 25 rannych.

Ucierpiali nawet przypadkowi przechodnie, którzy znaleźli się obok centralnego placu Kijowa. Nie wiadomo ile dokładnie osób zabrali „autozaki” – samochody dla więźniów.

Realizacja Białoruskiego Wariantu rozpoczęła się po szczycie Wschodniego Partnerstwa w Wilnie, na którym Janukowycz wymagał wykonania przez UE jego własnych żądań, potrzebnych do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE. Najważniejsza z nich to prowadzenie tych pertraktacji w trójstronnym spotkaniu UE-Ukraina-Rosja. Europejska strona stanowczo odrzuciła tą propozycję.

Na stronie internetowej Białego Domu w przeciągu 4 dni uzbierano potrzebne 100 tys. podpisów, potrzebnych do zastosowania specjalnych sankcji USA przeciwko Janukowyczowi i członkom ukraińskiego rządu.

Redakcja, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code