Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » 3 Maja w Sławucie

3 Maja w Sławucie

Niedzielnego majowego dnia Oddział Związku Polaków w Sławucie zebrał swoich członków i wszystkich wielbicieli języka i kultury polskiej na spotkanie z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Od uroczystego „Poloneza Trzeciego Maja” rozpoczął się w siedzibie Związku program artystyczny poświęcony kolejnej rocznicy uchwalenia w 1791 roku pierwszej demokratycznej Konstytucji w Europie.

Mieszanka polskiej poezji patriotycznej i piosenek z okresu przedzaborowego przekształciła zwykłe spotkanie członków ZPU w piękną imprezę z nutką nostalgii i patriotyzmu.

Na scenie zespoły artystyczne „Głos Miłości” (kierownik Wiktoria Pachomowa), „Słowiańska rodzina” (kierownik Irena Nikołajewa) zmieniały się po kolei, młodzież z zachwytem recytowała wiersze „To jest Polska”, „Radosny dzień”, „Polak mały”, „Polonez 3 maja” i inne.

Zakończyła się uroczystość patriotyczna w Sławucie wspólnym odśpiewaniem „Roty” Marii Konopnickiej i podziękowaniem dla organizatorów za wspaniale przygotowane spotkanie, które wygłosiła Prezes Sławuckiego Związku Polaków Maria Kowalczuk.

Słowo Polskie, 04.05.15 r., KZ


{morfeo 830}

{youtube}b01VE871rh8{/youtube}