Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » 28 listopada startuje pierwszy etap V. edycji Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2020/2021 „W drodze do Niepodległości”

28 listopada startuje pierwszy etap V. edycji Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2020/2021 „W drodze do Niepodległości”

W sobotę 28 listopada 2020 roku o godzinie 12:00 odbędzie się I etap V. edycji Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2020/2021 „W drodze do Niepodległości”.

Olimpiada Historii Polski to inicjatywa Polskiego Towarzystwa Historycznego organizowana przez Fundację Wolność i Demokracja. Celem Olimpiady jest popularyzacja wiedzy o historii Polski wśród młodzieży zamieszkałej i uczącej się poza granicami Polski. Udział w Olimpiadzie kształtuje świadomość historyczną młodzieży i wspiera polską tożsamość za granicą.

Do V. edycji Olimpiady zgłosiło się 35 Szkolnych Komisji z 16 krajów. W egzaminie udział wezmą uczestnicy z Austrii, Belgii, Białorusi, Chin, Egiptu, Finlandii, Francji, Holandii, Hiszpanii, Kanady, Litwy, Niemiec, Norwegii, Omanu, Rosji, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Ukrainy, Węgier.

Egzaminy I etapu odbędą się on-line poprzez platformę egzaminacyjną, w dniu 28 listopada 2020 r. o godzinie 12:00. W dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 1500 uczestników.

Więcej informacji na temat Olimpiady https://wid.org.pl/olimpiada-historii-polski/.

Olimpiada Historii Polski organizowana jest zgodnie z polskimi aktami prawnymi. Stałymi partnerami Olimpiady jest Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Projekt jest współfinansowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

Nagrodą główną dla grupy laureatów Olimpiady Historii Polski są indeksy na polskie uniwersytety państwowe.

Słowo Polskie za: WiD, 27 listopada 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code