Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » 25 września rusza VINNITSIA JAZZFEST – 2020

25 września rusza VINNITSIA JAZZFEST – 2020

Artur Dutkiewicz – polski muzyk

W poniedziałek 21 września odbyła się konferencja prasowa XXIV Międzynarodowego Festiwalu VINNITSIA JAZZFEST – 2020.

W spotkaniu zorganizowanym w w winnickim Hotelu „Francja” tradycyjnie wzięli udział przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP w Winnicy, jako wieloletniego partnera Festiwalu i inicjatora projektu POLISH JAZZ NIGHT, organizowanego od trzech lat w jego ramach.

24. Festiwal Międzynarodowy „Vinnytsia JazzFest-2020” odbędzie się w dniach 25-27 września, jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną organizatorzy zmuszeni byli zmienić format wydarzenia. Koncerty, jak i spotkania z artystami organizowane m. in. podczas „Jazzowych śniadań” będą mieć charakter kameralny. Dla szerszej publiki udostępniona zostanie platforma internetowa, dzięki której miłośnicy jazzu będą mieć możliwość wysłuchania koncertów on line.

Na tegorocznym Festiwalu Polskę reprezentować będzie wybitny pianista jazzowy Artur Dutkiewicz. Jak podkreślili organizatorzy, ten światowej sławy muzyk występował już przed winnicką publicznością w towarzystwie zespołu. Tym razem publiczność będzie miała możliwość wysłuchania jego solowego koncertu.

Mimo, że program tegorocznej „Polish Jazz Night” jest węższy niż w ubiegłych latach, jesteśmy przekonani, że występ polskiego pianisty stanie się jednym z ważniejszych wydarzeń Vinnica JazzFest 2020.

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 23 września 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code