Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » 25 listopada ilość artykułów na portalu www.SlowoPolskie.online przekroczyła liczbę 5000!

25 listopada ilość artykułów na portalu www.SlowoPolskie.online przekroczyła liczbę 5000!

Od maja 2010 roku do listopada 2015 na stronach portalu Słowo Polskie (www.SlowoPolskie.online, www.wizyt.net) ukazało się ponad 5000 tekstów, poświęconych życiu Polaków na Ukrainie. W znacznej części to relacje z imprez i projektów realizowanych przez polską mniejszość w tym kraju, artykuły o treści historycznej i wiadomości z działalności Kościoła rzymskokatolickiego.

Autorami artykułów w Słowie Polskim są zarówno doświadczeni dziennikarze, jak i zwykli Polacy, mieszkający na terenie od Lwowa do Mariupola. Działalność portalu opiera się na zasadach dziennikarstwa obywatelskiego, zachęcającego aktywniejszych członków i prezesów organizacji polskich do informowania o własnych inicjatywach i dzieleniu się doświadczeniem w krzewieniu polskości szerszego grona czytelników.

Dziękujmy za współpracę i prosimy o wysyłanie kolejnych ciekawych i bardzo ważnych dla kształtowania poprawnej opinii publicznej tekstów o naszym środowisku polskim na Ukrainie.

Jerzy Wójcicki, 26.11.15 r.