Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » 23 grudnia pierwszy rejs Intercity+ z Kijowa do Przemyśla

23 grudnia pierwszy rejs Intercity+ z Kijowa do Przemyśla

Źródło: http://lvivlife.livejournal.comNowe międzynarodowe regularne połączenie kolejowe między Kijowem a Przemyślem zostanie uruchomione 23 grudnia. Niestety jedyny przystanek na trasie jest przewidziany wyłącznie w Korosteniu. Kierownictwo „Ukrzaliznyci” postanowiło wybrać północny wariant dojazdu do Lwowa a potem do Przemyśla, a nie „podolski” – przez Winnicę, Chmielnicki i Tarnopol.

Pociąg nr 705/706 będzie kursował codziennie. Zgodnie z zapowiedzią UZ odległość od Kijowa do Przemyśla Hyundai Rotem będzie pokonywał za 7 godzin i 40 minut. Z Kijowa Hyundai będzie wyruszał o 6:45. Planowany czas przyjazdu do Przemyśla – 13:25. Godzina przybycia pociągu jest dostosowana do godziny odjazdu pociągu PKP połączeniem Przemyśl-Kraków-Wrocław, który wyrusza z Przemyśla o 14:29. Z powrotem pociąg z Przemyśla do Kijowa przez Lwów będzie wyruszał mniej więcej godzinę po przybyciu.

Zgodnie z informacją dyrektora sektora przewozów pasażerskich „Ukrzaliznyci” Igora Romankiwa wartość biletów na pociąg Nr 705/706 będzie wahać się od 406 hrywien (II klasa) do 574 hrywien (I klasa). Z Kijowa do Lwowa w tym samym pociągu można będzie dojechać znacznie taniej – za 172 i 235 hrywien w zależności od poziomu komfortu.

Bilety na Intercity+ już są dostępne do kupienia w Internecie oraz w kasach „Ukrzaliznyci”.

Słowo Polskie na podstawie informacji uz.gov.ua, 22.12.16 r.