Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » 220 milionów na współpracę z Polakami za granicą w 2017 roku

220 milionów na współpracę z Polakami za granicą w 2017 roku

Źródło: senat.gov.plPrzyjęty w ostatnich dniach 2016 roku przez Sejm budżet zabezpieczył na współpracę z Polonią i Polakami za granicą w 2017 r. ponad 220 mln zł.

75 mln będzie w dyspozycji Senatu, który w ubiegłym roku przejął od MSZ główną odpowiedzialność za opiekę nad Polonią, w tym w szczególności za zarządzanie środkami przeznaczonymi na wspieranie organizacji polonijnych.

3 stycznia senacka komisja do spraw emigracji i łączności z Polakami za granicą za wyjątkiem trzech posłów PO wydała pozytywną opinię na temat uchwalonej przez Sejm ustawy budżetowej na 2017 r. w zakresie wydatków na współpracę z Polonią i Polakami.

Komisja pod przewodnictwem Janiny Sagatowskiej odnosiła się podczas pierwszego w 2017 roku posiedzenia do środków, które zgodnie z uchwaloną w grudniu ustawą budżetową na rok 2017 przewidziane zostały na współpracę poszczególnych instytucji publicznych z Polonią i Polakami za granicą.

Wszyscy obecni na sali członkowie komisji – z wyjątkiem senatorów PO, którzy opuścili salę – jednogłośnie pozytywnie zaopiniowali budżet w części odnoszącej się do spraw Polonii i Polaków mieszkających za granicą.

Słowo Polskie, dzieje.pl, 04.01.16 r.