Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » 22 października – dzień liturgicznego wspomnienia Jana Pawła II

22 października – dzień liturgicznego wspomnienia Jana Pawła II

W niedzielę 18 października w krasiłowskim kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego odbył się koncert polskiego zespołu wokalnego „Lumen vocale”. Goście z Polski przybyli na Podole i Wołyń na zaproszenie Konsulatu Generalnego RP z Poznania.

Podczas swojego tournée artyści odwiedzili także miasta Chmielnicki, Sławutę oraz Chmielnik. W Krasiłowie parafianie i goście także mieli okazję rozkoszować się wspaniałym śpiewem acapella w języku polskim oraz angielskim.

W repertuarze „Lumen vocale” są utwory religijne, ludowe i współczesne. Koncerty na Ukrainie tego zespołu były poświęcone Dniom Papieskim. W październiku dwie daty są ściśle związane z życiem Papieża Polaka – 16 października 2015 roku Karol Wojtyła został Pontyfikiem a 22 października w Kalendarzu Liturgicznym jest dniem, kiedy szczególnie wspominamy i modlimy się za wstawiennictwem Świętego. Papież Polak stał na czele kościoła katolickiego w przeciągu ponad 26 lat. W czerwcu 2001 roku Św. Jan Paweł II odwiedził z wizytą także Ukrainę. We Lwowie i Kijowie modlił się przed setkami tysięcy wiernych. Bez wątpienia to najbardziej znany i lubiany Polak na świecie.

R. Garnik, prezes Polskiego Kulturalno-Oświatowego Stowarzyszenia w Krasiłowie, 22.10.15 r.