Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » 21 maja w Winnicy odbył się marsz „W obronie życia i rodziny”

21 maja w Winnicy odbył się marsz „W obronie życia i rodziny”

Kilka tysięcy osób wzięło udział w marszu „W obronie życia i rodziny”, który odbył się 20 maja w Winnicy w ramach ogólnoukraińskiej akcji „Szczęśliwa rodzina – mocna Ukraina!” zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Czas i Życie” przy wsparciu winnickiej Rady kościołów i organizacji religijnych, rady narodowo-kulturalnych stowarzyszeń regionu winnickiego i różnych organizacji społecznych.

Jak podkreślili organizatorzy, celem przeprowadzenia marszu było zwrócenie uwagi na problemy rodziny i dzieci istniejące na Ukrainie, połączenie wysiłku przedstawicieli organów władzy i społeczeństwa dla ochrony wartości rodzinnych i formacji państwowej polityki rodzinnej opartej na tradycyjnych wartościach biblijnych. Cel ten  zjednoczył przedstawicieli różnych konfesji, organizacji społecznych, wspólnot narodowych i zainteresowanych obywateli, którzy dołączali się do marszu wzdłuż całej trasy.

Na scenie w parku centralnym przed uczestnikami marszu wystąpili organizatorzy i przedstawiciele Rady kościołów. Po występach przedstawicieli Rady kościołów odbył się koncert zespołów narodowych stowarzyszeń obwodu winnickiego, podkreślający poparcie dla tej akcji. Organizatorzy marszu poinformowali, że Winnica dołączyła się do 50 miast Ukrainy, w których już odbyły się  lub odbędą się podobne marsze.

Lidia Baranowska, 26.05.18 r.

lp

1 Comment

  1. Bravo Winnica!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code