Jesteś tutaj: Home » inne » 2 lutego niedaleko Krywoho Rogu w wypadku zginął Kuźma Skriabin

2 lutego niedaleko Krywoho Rogu w wypadku zginął Kuźma Skriabin

Źródło - www.gl5.ruZnany ukraiński artysta Andrij Kuźmenko, lider zespołu Skriabin, bardziej znany pod pseudonimem Kuźma Skriabin zginął w poniedziałek 2 lutego w wypadku samochodowym w pobliżu wsi Łozowatka (obw. dnipropetrowski).

Samochód terenowy, którym jechał Andrij, zderzył się z ciężarówką, artysta zginął na miejscu. Wracał z koncertu, który odbył się dniem wcześniej w Krywomu Rozi.

Andrij Kuźmenko urodził się 17 sierpnia 1968 w Samborze (obw. lwowski). W roku 1981 rodzice razem z synem przenoszą się do Nowojaworowska niedaleko polskiej granicy, gdzie Andrij odkrywa dla siebie polską telewizję i radio, które już w tym czasie mogło zaoferować przyszłemu muzykowi dużo więcej dla rozwoju jego talentu, niż media sowieckie. Skriabin zaczyna swobodnie mówić w języku polskim i całe wieczory spędza na słuchaniu polskich stacji radiowych.

Pierwsze piosenki Kuźmenko napisał w 1987 roku. W przeciągu 28 lat swojej działalności artystycznej Skriabin napisał 187 utworów.

Mottem życiowym Andrija było hasło „Jesteśmy prości, jak drzwi wejściowe”. Pod maską komika chował się mądry człowiek, psycholog z natury, który zawsze miał czas na kontakt z fanami.

Słowo Polskie, 02.02.15 r.{youtube}n9NZSW4xTE0{/youtube}