Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » 19-21 sierpnia odbędzie się II Międzynarodowy Festiwal „Piosenny Spas” im. Włodzimierza Szynkaruka

19-21 sierpnia odbędzie się II Międzynarodowy Festiwal „Piosenny Spas” im. Włodzimierza Szynkaruka

Źródło: zt-news.org.uaW dniu 19 sierpnia w Żytomierzu odbędzie się II Międzynarodowy Festiwal „Piosenny Spas” im. Włodzimierza Szynkaruka, który będzie trwał przez trzy dni. O tym na konferencji prasowej powiedziała kierownik komitetu organizacyjnego Festiwalu Iryna Szynkaruk.

– Festiwal będzie przez trwał trzy dni na scenie letniego teatru w Żytomierskim miejskim parku kultury i odpoczynku. Do konkursu zapraszamy młodzież w wieku 14-35 lat z całego świata. Zwycięzcy będą wybrane w trzech nominacjach: „Wykonanie pieśni estradowej”, „Pieśń autorska, poezja śpiewana” i „Konferansjer” – opowiedziała Pani Iryna.

Celem festiwalu jest wsparcie młodych artystów i sprzyjanie realizacji ich twórczego potencjału.

Organizatorzy oczekują, że do udziału w Festiwalu zgłoszą się uczestnicy z Ukrainy, Polski, Białorusi, Chin, Kazachstanu i Włoch.

Festiwal odbędzie się przy wsparciu Ministerstwa Kultury Ukrainy, Żytomierskiej Obwodowej Administracji Państwowej, Żytomierskiej Administracji Obwodowej, Żytomierskiej Rady Miejskiej i organizacji społecznej „Studencki Klub”.

Zgłoszenia do udziału w Festiwalu przyjmowane są online do 1 sierpnia b.r. na stronie http://www.pisennyispas.com/.

Walentyna Jusupowa, 25.07.16 r.