Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » 18 maja w Winnicy ogłoszono wyniki egzaminów na stypendium rządu RP

18 maja w Winnicy ogłoszono wyniki egzaminów na stypendium rządu RP

Komisja ogłasza wyniki egzaminówW poniedziałek o 16.00 ponad 140 studentów dowiedziało się o swoim sukcesie czy porażce na drodze do uzyskania państwowego stypendium rządowego na studiach w Polsce.

67 osób zostało powiadomionych przez przewodniczącego komisji egzaminacyjnej Bogusława Szymańskiego (BUWIWM) o pomyślnym przejściu przez wszystkie testy i rozmowy kwalifikacyjne oraz o tym, że ostateczną decyzję o przyznaniu stypendium przyjmie komisja uczelni, która została wybrana przez abiturienta.

Dwa dni wcześniej młodzież polskiego pochodzenia wzięła udział w teście z języka polskiego, prezentując bardzo wyrównany poziom. Niestety 18 maja, podczas bardziej specjalistycznego sprawdzianu, ponad połowa z nich nie zdołała osiągnąć wymarzonego rezultatu.

Podczas odczytywania numerków, przydzielonych każdemu abiturientowi, który otrzymał pozytywną opinię, brzmiały wesołe „Hurra”, matki ściskali synów, a dziewczyny płakały ze szczęścia. Nic dziwnego – około 800 złotych miesięcznie plus zwolnienie z opłaty za studia to – prawdziwy prezent dla młodego Polaka, który otwiera dla siebie świat dorosłych.

Gratulujemy serdecznie przyszłym studentom i życzymy sukcesu życiowego tym, którzy wrócą do domu bez stypendium rządu RP.

Głównym organizatorem egzaminów państwowych dla młodzieży z Podola, obwodu żytomierskiego oraz Bukowiny był Konsulat Generalny RP w Winnicy przy współpracy z Uniwersytetem Technicznym, który gościnnie udzielił sal dla przeprowadzenia egzaminów dla chętnych na studia w Polsce.

Jerzy Wójcicki, 18.05.15 r., KZ


{morfeo 845}

{youtube}{/youtube}