Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » 15 sierpnia na Ukrainie uruchomiono system E-deklaracji

15 sierpnia na Ukrainie uruchomiono system E-deklaracji

Źródło: unn.com.uaBez otrzymania odpowiedniego certyfikatu bezpieczeństwa ale na czas – równo o godzinie 00.00 15 sierpnia został uruchomiony system deklarowania dochodów przez urzędników za pośrednictwem Internetu.

– Jak widzicie bez polityki i bez histerii my na czas uruchomiliśmy elektroniczne deklarowanie dochodów. System działa. Teraz musimy skupić się na poprawieniu błędów i przejść przez certyfikację – powiedziała kierownik Agencji z Zapobiegania Korupcji Natalia Korczak.

W przeciągu następnych 60 dni swoje deklarację o posiadanym majątku powinni złożyć urzędnicy wysokiego i średniego szczebla (około 50 tys. osób). Wszyscy inni państwowi urzędnicy i samorządowcy przystąpią do deklarowania swoich dochodów już od stycznia 2017 roku.

Start systemu e-deklaracji był jednym z głównych warunków skasowania wiz dla Ukraińców oraz otrzymania przez Ukrainę kolejnej transzy kredytu MFW.

W wypadku podania w e-deklaracji fałszywych lub niezupełnych danych urzędnikowi będzie groziło do dwóch lat więzienia.

Słowo Polskie, 15.08.16 r.