Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » 1 września w czeskiej Ostrawie pojawiło się tzw. „Centrum DRL”

1 września w czeskiej Ostrawie pojawiło się tzw. „Centrum DRL”

Źródło: 5.uaLiderka jednej z antyeuropejskich czeskich organizacji Nelli Liskowa ogłosiła o założeniu w Ostrawie stowarzyszenia z prowokacyjną nazwą „Przedstawicielskie Centrum Donieckiej Republiki Ludowej”.

Na powstanie „przedstawicielstwa DRL” od razu odreagowała grupa ukraińskich deputowanych, którzy zaapelowali do Służby Bezpieczeństwa by ta przeanalizowała działania Nelli Liskowej, które mogą być potraktowane, jako mające na celu utworzenie organizacji terrorystycznej.

W przededniu uruchomienia tzw. „przedstawicielstwa DRL” w Ostrawie czeskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało oświadczenie, że „samozwańcza DRL” nie może mieć w Czechach żadnej misji dyplomatycznej czy przedstawicielstwa konsularnego, bo tzw. „Doniecka Republika Ludowa” nie jest państwem.

Czeski MSZ przygotowuje pozew do sądu w Ostrawie w celu likwidacji „„Przedstawicielskiego Centrum Donieckiej Republiki Ludowej”. Rzeczniczka MSZ Michaela Łagranowa podkreśliła, że ta organizacja „stwarza mylne wrażenie, że jakoby idzie mowa o oficjalnym przedstawicielstwie dyplomatycznym a jego „kierowniczka” Nelli Liskowa nielegalnie wykorzystuje tytuł >>honorowy konsul<<”.

Słowo Polskie, 5.ua, 02.09.16 r.