Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » W Nowym Jorku prezydent Duda rozmawiał z Petrem Poroszenką

W Nowym Jorku prezydent Duda rozmawiał z Petrem Poroszenką

Fot. https://www.polskieradio.pl/

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, który w Nowym Jorku uczestniczył w przyjęciu wydanym przez prezydenta USA dla uczestników Zgromadzenia Ogólnego ONZ, rozmawiał z Donaldem Trumpem, a także z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką.

Krótki przebieg ze spotkań przedstawił Krzysztof Szczerski, szef gabinetu polskiego prezydenta. Zarówno Duda, jak i Poroszenko uczestniczą w debacie generalnej 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ oraz w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ.

“Prezydent Poroszenko zdał relacje z dzisiejszego stanu spraw na Ukrainie, także dotyczących polityki wewnętrznej. Prosił o wparcie dla procesów reformy, które dzieją się na Ukrainie, a także dziękował prezydentowi za słowa, które Andrzej Duda powiedział na spotkaniu z prezydentem Trumpem o Nord Stream 2 oraz o konieczności pokoju na Ukrainie i konieczności odbudowy ukraińskiej suwerenności w pełnych granicach uznanych międzynarodowo” – relacjonował Szczerski.

Słowo Polskie na podstawie informacji PAP, 26.09.18 r.

lp

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code