Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Сo trzeci Ukrainiec gotowy jest pracować w Polsce

Сo trzeci Ukrainiec gotowy jest pracować w Polsce

Fot. polrab.pl

Ukraińcy coraz częściej wyrażają gotowość do pracy za granicą.

Aż 31% Ukraińców w wypadku otrzymania odpowiedniej propozycji jest gotowych natychmiast wyjechać do pracy w Polsce. Lecz w ostatnich latach rośnie także zainteresowanie zatrudnieniem w Niemczech.

Świadczy o tym sondaż agencji Info Sapiens. Według jej danych najbardziej popularne wśród Ukraińców są Niemcy – wybrałoby je jako miejsce pracy 37% respondentów. 31% Ukraińców natomiast wskazało Polskę, 20% Czechy, 20% Włochy, a 7% Hiszpanię. Do Izraela i Rosji gotowych jest wyjechać do pracy tylko 6% ankietowanych.

Podaje się również, że 18% Ukraińców gotowych jest przystąpić do pracy za granicą bez oficjalnego zatrudnienia, kolejne 8% – może pracować  w zamkniętym pomieszczeniu bez możliwości opuszczenia miejsca pracy.

Tymczasem już co czwarta firma w Polsce jest gotowa do zatrudnienia gości z Ukrainy. Przed pandemią koronawirusa takie pragnienie deklarowała tylko co dziesiąta polska firma.

Lidia Baranowska, mw, 7 listopada 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code