Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Żołnierze LITPOLUKRBRIG wzięli udział w warsztatach „Brave band 20” z Gwardią Narodową USA

Żołnierze LITPOLUKRBRIG wzięli udział w warsztatach „Brave band 20” z Gwardią Narodową USA

Żołnierze Dowództwa Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady rozpoczęli nowy cykl szkoleniowy treningiem sztabowym pk. BRAVE BAND z partnerami ze Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Od dnia 20  stycznia sztab liczący blisko 70 żołnierzy z trzech państw założycielskich prowadzi warsztaty z procesu decyzyjnego z żołnierzami Gwardii Narodowej
z Pensylwanii, Illinois oraz Kalifornii.

BRAVE BAND jest pierwszym przedsięwzięciem w tegorocznym cyklu szkoleniowym. Wnioski z poprzednich treningów i ćwiczeń zostały wyciągnięte. Obecnie, mamy możliwość ich praktycznego przetestowania i zastosowania przy wsparciu i ekspertyzie naszych partnerów z Gwardii Narodowej” zaznaczył płk Michał MAŁYSKA, Szef Sztabu LITPOLUKRBRIG.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy kontynuować nasze relacje wraz naszymi partnerami. Współpraca z Wielonarodową Brygadą w Polsce jest dla nas szczególnie ekscytująca, ponieważ obecnie współpracujemy ze stanami Kalifornii i Pensylwanii, które z kolei są partnerami z Ukrainą i Litwą. Międzynarodowa Brygada prezentuje wysoki poziom umiejętności i stale doskonali personel sztabu oraz angażuje się w ulepszanie systemów i stałych procedur operacyjnych. Przez lata tego partnerstwa zaobserwowaliśmy bardzo pozytywny rozwój Brygady” – komentuje płk Glen Petersen, oficer Dowództwa Sił Połączonych (z ang. JFHQ) G7, Illinois ANG

Instruktorzy z Kalifornii, Pensylwanii i Illinois odgrywają rolę dowództwa szczebla nadrzędnego dywizji, natomiast sztab Brygady działa jako pierwszoplanowy ćwiczący. Dodatkowo doradzają  Dowództwu i jego personelowi podczas procesu decyzyjnego i opracowywaniu rozkazów.

Warto również wspomnieć, że w trakcie pierwszego etapu treningu sztabowego BRAVE BAND, Dowództwo Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady wyda rozkaz operacyjny. Będzie on stanowił podstawę dla kolejnego etapu treningu sztabowego dla jednostek afiliowanych pod koniec lutego, który będzie przeprowadzony na Stanowisku Dowodzenia rozwiniętym w warunkach polowych przez bdow 19 Brygady Zmechanizowanej.

Zgodnie ze słowami płk Dmytro BRATISZKO, Dowódcy Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady, ten trening sztabowy nada tempo działaniom w ramach utrzymania Pełnej Zdolności Operacyjnej.

“Dowództwo jest w gotowości do wypełnienia zadań, jeśli takie zostaną nam postawione. Oficerowie sztabu z Polski, Litwy i Ukrainy maja wykorzystać ten czas na doskonalenie umiejętności planowania, interoperacyjności oraz pozostawać w gotowości do wyjazdu jeśli otrzymamy taki rozkaz”  podsumował płk Dmytro BRATISHKO.

Olena Slobodianiuk, 27 stycznia 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code