Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Znane są już imiona zwycięzców Ogólnoukraińskiej Olimpiady Języka Polskiego w Gródku

Znane są już imiona zwycięzców Ogólnoukraińskiej Olimpiady Języka Polskiego w Gródku

29 marca w sali aktowej polskiej szkoły Gródka Podolskiego odbyło się uroczyste zakończenie IV etapu Ogólnoukraińskiej Olimpiady Języka Polskiego i Literatury.

Sprawdziany wiedzy odbyły się w ramach dwóch etapów po cztery godziny każdy. Pierwszy etap miał miejsce 27 marca 2017 r., drugi – 28 marca. Do udziału w Olimpiadzie zaproszono młodzież szkolną z 9-11 klas z całej Ukrainy.

Oprócz testów na znajomość polszczyzny ich uczestnicy wzięli udział w imprezach rozrywkowych oraz wycieczkach po Gródku Podolskim, zwiedzili Satanów oraz Kamieniec Podolski.

Zwycięzcy Olimpiady Języka Polskiego i Historii Polskiej w Gródku Podolskim:

Dyplomy I stopnia:

– Zamyka M. – uczeń 11 klasy odeskiej szkoły nr 121 z pogłębionym nauczaniem języków obcych,  
– Wjącek K. – uczennica 10 klasy szkoły w Mościskach,
– Korotka N. – uczennica 10 klasy szkoły Nr 3w Iwano-Frankowsku,
– Pyłypenko U. – uczennica 9 klasy szkoły Nr1 z Koziatynia.

Wszystkich uczestników Olimpiady nagrodzono dyplomami oraz innymi nagrodami.

Organizatorzy Olimpiady: Ministerstwo Oświaty Ukrainy, departament oświaty i nauki Chmielnickiej Administracji Obwodowej, Chmielnicki Instytut Oświaty Podyplomowej, wydział oświaty Gródeckiej Administracji Rejonowej.

Olimpiada odbyła się przy wsparciu Ambasady RP w Kijowie, KG RP w Winnicy i Lwowie, Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów na Ukrainie, Fundacji „Wolnośc i Demokracja” i in.

Franciszek Miciński, 01.04.17 r.