Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Zmartwychwstanie Pańskie w Berdyczowskim Sanktuarium

Zmartwychwstanie Pańskie w Berdyczowskim Sanktuarium

27 marca Kościół Rzymskokatolicki obchodził Zmartwychwstanie Pańskie.  W Wielki Czwartek Liturgią Wieczerzy Pańskiej rozpoczęło się Święte Triduum Paschalne. W Wielki piątek odprawiono Liturgię Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa.

W sobotę wieczorem na placu przed schodami Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Berdyczowie rozpoczęła się Wigilia Paschalna, którą później kontynuowano w kościele. Celebrował mszę o. Piotr Gierszewicz OCD wraz z o. Józefem Kucharczykiem OCD i o. Rafałem Myszkowskim OCD, kustoszem Berdyczowskiego Sanktuarium.

– Drodzy parafianie, mieszkańcy Berdyczowa i pielgrzymi! Gorąco życzymy, aby nadzieja i dążenie do Życia, do Światła i do Miłości mimo wszystkich ciemnych nocy bezradności i upadków, zwyciężały w naszych sercach dzień po dniu. Niech każdy dzień ma w sobie cząstkę świeżości Poranku Zmartwychwstania – życzyli Bracia Karmelici Bosi.

O poranku, 27 marca, odbyła się uroczysta Liturgia Rezurekcyjna z procesją dookoła murów Sanktuarium.

Wraz z licznymi parafianami i gośćmi Berdyczowa Zmartwychwstanie Pańskie w kościele już tradycyjnie obchodzili pastorzy kilku Kościołów Protestanckich Berdyczowa.

Irena Rudnicka, zdjęcia: credo-ua.org, 31.03.16 r.