Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Zbiegły prezydent od 9 lipca oficjalnie może przejść na emeryturę

Zbiegły prezydent od 9 lipca oficjalnie może przejść na emeryturę

Teoretycznie Wiktor Janukowicz może liczyć na 60 proc. od stawki jego prezydenckiego wynagrodzenia, ale nie więcej, niż 9,5 tys. hrywien (około 400 Euro).

9 lipca zbiegły ukraiński prezydent, oskarżony w morderstwie manifestantów na Majdanie w Kijowie w lutym 2014 roku i defraudacji miliardów hrywien z ukraińskiego budżetu, świętuje swoje 65-lecie.

Jeszcze dwa lata temu jego urodziny nabierały charakter „święta narodowego”, kiedy do rezydencji Janukowicza na Krymie przybywali gwiazdy sceny z Rosji i całego świata. Tegoroczny jubileusz Wiktor Janukowicz będzie świętował w swojej podmoskiewskiej rezydencji, ukrywając się od ukraińskich organów ścigania oraz Interpolu.

Jedyną opcją dla uzyskania ukraińskiej emerytury dla prezydenta uciekiniera jest osobiste stawienie się w urzędzie ne terenie Ukrainy. Jeżeli Janukowicz tutaj się pojawi, to od razu zostanie zatrzymany pod wieloma zarzutami.

Słowo Polskie, 09.07.15 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code