Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Zbiegły prezydent od 9 lipca oficjalnie może przejść na emeryturę

Zbiegły prezydent od 9 lipca oficjalnie może przejść na emeryturę

Teoretycznie Wiktor Janukowicz może liczyć na 60 proc. od stawki jego prezydenckiego wynagrodzenia, ale nie więcej, niż 9,5 tys. hrywien (około 400 Euro).

9 lipca zbiegły ukraiński prezydent, oskarżony w morderstwie manifestantów na Majdanie w Kijowie w lutym 2014 roku i defraudacji miliardów hrywien z ukraińskiego budżetu, świętuje swoje 65-lecie.

Jeszcze dwa lata temu jego urodziny nabierały charakter „święta narodowego”, kiedy do rezydencji Janukowicza na Krymie przybywali gwiazdy sceny z Rosji i całego świata. Tegoroczny jubileusz Wiktor Janukowicz będzie świętował w swojej podmoskiewskiej rezydencji, ukrywając się od ukraińskich organów ścigania oraz Interpolu.

Jedyną opcją dla uzyskania ukraińskiej emerytury dla prezydenta uciekiniera jest osobiste stawienie się w urzędzie ne terenie Ukrainy. Jeżeli Janukowicz tutaj się pojawi, to od razu zostanie zatrzymany pod wieloma zarzutami.

Słowo Polskie, 09.07.15 r.