Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Zaproszenie na prezentację książki Papakina w Winnicy

Zaproszenie na prezentację książki Papakina w Winnicy

Konsulat Generalny RP w Winnicy oraz Stowarzyszenie Pisarzy Polskich wraz z Centrum Historii Winnicy oraz  Winnicką Obwodową Uniwersalną Biblioteką Naukową im. K.I. Timiriaziewa serdecznie zapraszają na promocję książki autorstwa Artema Papakina „Polskie formacje wojskowe na Ukrainie 1917-1919”.

W promocji wezmą udział autor oraz wydawca książki.

Prezentacja odbędzie się :

– 19 listopada (wtorek) 2019 r., o godz. 18:30 w siedzibie Winnickiej Obwodowej Uniwersalnej Biblioteki Naukowej im. K.I. Timiriaziewa, ul. Soborna 73.

Artem Papakin (ur. 1981), wykładowca Zakładu Historii Europy Środkowej i Wschodniej na wydziale historycznym Uniwersytetu Narodowego im. Tarasa Szewczenki w Kijowie, Ukraina. Autor artykułów naukowych i naukowo-popularnych z historii Polski i Ukrainy. Zajmuje się problematyką historii wojskowości Polski i Ukrainy oraz badaniem stosunków polsko-ukraińskich.

Bernard Nowak (1950), wydawca i pisarz, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, autor kilku książek, m.in. „Cztery dni Łazarza”, „Taniec Koperwasów”, tomu opowiadań „Trzeba jakoś patrzeć” oraz dziennika „Wyroby duchowe”. Jako wydawca opublikował ponad sto tytułów, w tym Z. Herberta „Barbarzyńca w ogrodzie”, M. Webera „Etyka protestancka a duch kapitalizmu”. Wydawca tzw. trylogii ukraińskiej, jak również tetralogii lubelskiej Józefa Łobodowskiego.

W swojej książce „Polskie formacje wojskowe na Ukrainie 1917-1919” Artem Papakin zajmuje się badaniem historii Ukrainy i Polski w czasie I wojny światowej. W tym okresie na terenie Ukrainie działały polskie formacje, które powstały podczas I wojny światowej w latach 1914-1918. Badania naukowe autora książki powstały na podstawie materiałów z archiwów na Ukrainie, w Rosji i w Polsce.

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 14 listopada 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code