Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Zaproszenie na odsłonięcie tablicy pamiątkowej Franciszka Brzezickiego w Żytomierzu

Zaproszenie na odsłonięcie tablicy pamiątkowej Franciszka Brzezickiego w Żytomierzu

W 2019 roku minęła 95. rocznica  urodzin oraz 2. rocznica  śmierci, znanego Polaka z Żytomierza, Pana Franciszka Brzezickiego, więźnia czterech obozów: Majdanek, Gross-Rosen, Leitmeritz i Gułąg.

W celu uszanowania pamięci o Panu Franciszku, w imieniu rodziny Brzezickich, w imieniu organizatorów oraz swoim własnym, zapraszamy Państwa do uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej, które odbędzie się w dniu 30 listopada 2019 roku (sobota) o 12.00 godz. (przy ul. Nowy Bulwar, 7) oraz „Wieczoru pamięci ku czci Franciszka Brzezickiego”, który odbędzie się w tym samym dniu o godz. 12.45 w Gnatyuk Art. Center (przy ul. Wielka Berdyczowska, 20).

Inicjatorem i organizatorem przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie Weteranów Wojska Polskiego Żytomierszczyzny, Dom Polski w Żytomierzu oraz Studencki Klub Polski. Odsłonięcie tablicy będzie możliwe dzięki sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2019 roku przy wsparciu Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

Prezes obwodowej organizacji społecznej „Studencki Klub Polski” mgr Walentyna Jusupowa, 22 listopada 2019 r., 22 listopada 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code