Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Zaproszenie do udziału w programie wolontariackim w Europie

Zaproszenie do udziału w programie wolontariackim w Europie

Na  Ukrainie wystartował europejski program wolontariuszy  pracujących z uchodźcami „Misja poza granicami”/„Mission Вeyond Вorders”.

Do udziału w programie „Misja poza granicami”/„Mission Вeyond Вorders” (MBB) zapraszani są wolontariusze, chłopcy i dziewczęta w celu pomocy w Europie uchodźcom i przesiedlonym nie z własnej woli.

Program będzie trwał od 2,5 do 6 miesięcy.  Nie jest on przypisany do konkretnej daty i zależy od możliwości uczestników. Program został założony przez Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego w Europie we współpracy z chętnymi z programu austriacko-niemieckiego od „Missionarin auf Zeit” – „Misjonarzy na godzinę” w partnerstwie z Jezuicką Służbą Uchodźców (JRS – Jesuit Refugee Service).

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego – zgromadzenie misyjne działające w 50-ciu krajach świata, na Ukrainie misjonarze Ci pracują ok. 30 lat (więcej informacji na stronie www.worldssps.org).

Osobą kontaktową programu „Misja poza granicami” na Ukrainie jest s. Świetlana Maciuk SSpS svitlanamatsiuk@ukr.net 067 649 40 63.

Walentyna Jusupowa na podstawie informacji Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego, 27 lutego 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code