Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Zapraszamy do czytania „Słowa Polskiego” w wersji papierowej i PDF!

Zapraszamy do czytania „Słowa Polskiego” w wersji papierowej i PDF!

1 września ukazał się kolejny numer miesięcznika „Słowo Polskie”, wydawanego na Podolu. Gazeta, portal i program telewizyjny „Słowo Polskie” są skierowane przede wszystkim do miejscowej wspólnoty polskiej, która najliczniej zamieszkuje Podole i Żytomierszczyznę, ale także – do rodaków w kraju i innych państwach świata.

Każdego miesiąca w rubrykach „Moja mała Ojczyzna”, „Trudne sprawy”, „Historia malowana”, „Ukraina nieznana” i innych redakcja „Słowa” stara się przypomnieć te zapomniane i często zabronione w czasach komuny tematy – Powstanie Styczniowe, polsko-ukraiński sojusz militarny 1920 roku, działalność Armii Krajowej na Kresach I RP…

W 37. z kolej „Słowie Polskim” można przeczytać o inicjatywie upamiętnienia powstańców styczniowych w Sławucie, którzy polegli 22 maja 1863 roku w walce z rosyjskim zaborcą, pojechać „w wycieczkę z Antoniukiem” przez obwód chmielnicki, doszukując się starych polskich dworków i rezydencji, dowiedzieć się o ważniejszych wydarzeniach z życia Kościoła katolickiego oraz razem z młodymi Polakami z Kresów cieszyć się ich relacjami z pobytu na historycznej ojczyźnie.

Zapraszamy do czytania!

Słowo Polskie, 01.09.15 r.