Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » „Z pieśnią do Wolności”

„Z pieśnią do Wolności”

W ramach świętowania XX-lecia Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie i zbliżającej się rocznicy Dnia Niepodległości Polski, Stowarzyszenie ”Świetlica Polska” zorganizowało 8 listopada br muzyczno literacki wieczór „Z pieśnią do Wolności”.

mpreza odbyła się w pomieszczeniu Winnickiej Obwodowej Biblioteki im. Tymiriaziewa z którą „Świetlica” współpracuje od lat. W tym roku scenariusz był nie zwykły – przedstawienie widzom całej historii walki Polaków o Niepodległość Ojczyzny od czasów rozbiorów aż do okresu Solidarności – w postaci opowieści oraz wykonania 15 piosenek w wykonaniu zespołu Stowarzyszenia „Ganzia z Samary” i innych solistów.

Sala była jak zawsze wypełniona po brzegi. Konsul do spraw Polonii Pan Damian Ciarciński w imieniu Konsula Generalnego Krzysztofa Świderka i własnym serdecznie przywitał uczestników, studentów Uniwersytetu Medycznego (nauczycieli Panią Lilię Lizanowską i Panią Maję Melnyk) oraz widzów – członków Stowarzyszenia ”Świetlica Polska” z polskim Państwowym Świętem Niepodległości.

Przedstawiciel polskiej placówki dyplomatycznej przekazał prezent na ręce Pana Prezesa Walerego Istoszyna i zaprosił wszystkich obecnych na uroczystości z okazji obchodów Dnia Niepodległości Polski w Winnicy, które odbędą się w niedzielę 11 listopada.

Na zakończenie koncertu wszyscy zebrani wspólnie zaśpiewali znaną patriotyczną pieśń – „Ojczyzno Ma”.

Prezes Stowarzyszenia ”Świetlica Polska”
Walery Istoszyn

Zdjęcia „Świetlica Polska”

Kilka zdjęć z imprezy

{morfeo 215}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code