Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Z kolędą na Śląsku

Z kolędą na Śląsku

15 stycznia w śląskim Koszęcinie – w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” – odbył się pierwszy z serii koncertów „Kolędnicy z Żytomierza”, w którym wzięli udział artyści z Żytomierza, Kijowa i Winnicy.

Mieszkańcy ziemi górnośląskiej przyjmowali zespoły z Ukrainy bardzo gościnnie, a na koncercie w Sali Balowej koszęcińskiego zamku nie było żadnego wolnego miejsca. Koncert składał się z dwóch części: w pierwszej zabrzmiały polskie i ukraińskie kolędy i pastorałki, a w drugiej zaprezentowane zostały pieśni ludowe i estradowe w obydwu językach.

W imprezie wzięli udział zwycięzcy X Festiwalu Polskiej Kolędy na Żytomierszczyźnie, będącym zarazem pierwszym etapem eliminacji do XXII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Kazimierza Szwarlika w Będzinie: Duet „SPIW BUTTIA” z Kijowa, Trio „Ażur” i zespół wokalny „Srebrne Głosy” z Winnicy oraz Polski Zespół Folklorystyczny „Poleskie Sokoły” z Żytomierza.

Organizatorami koncertu są Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz Żytomierski Obwodowy Związek Polaków na Ukrainie.

Słowo Polskie, na podstawie informacji Wiktorii Laskowskiej, 16.01.16 r.

 
 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code