Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Łytwyn zepsuł Polakom święto w Winnicy

Łytwyn zepsuł Polakom święto w Winnicy

Pod takim tytułem ukazał się artykuł na stronach ukraińskiego portalu GAZETA.UA.
Jak twierdzi portal – po tym jak marszałek ukraińskiego parlamentu o 16.00 przybył do teatru Sadowskiego, gdzie miał odbyć się koncert zespołu Mazowsze, drzwi wejściowe do sali zostały zamknięte i nikt więcej do niej nie mógł przedostać się.
Polonia z powiatów obwodu winnickiego, która z tych czy innych przyczyn spóźniła się na początek koncertu zobaczyła przed sobą panią administrator, która twierdząc, że zostanie wylana z pracy, odmówiła nawet po okazaniu zaproszeń puścić Polaków do środka.
30-osobowa grupa, biskup z Mohylewa i ksiądz z Winnicy czekali bezskutecznie, prosząc panią by pozwoliła im zająć swoje miejsca ale betskutecznie. Wrzeszcie ksiądz i biskup otrzymali pozwolenie na wejście.
Przyjazd Łytwyna często przynosi dodatkowe problemy mieszkańcom Winnicy. Apelując do wartości europejskich, sam on często nadużywa władzy, blokując posterunkami policyjnymi centralne drogi i przeszkadzając działaniami funkcjonariuszy ochrony zaproszonym gościom zajmować swoje miejsca na salach, gdzie odbywają się imprezy polonijne.
Tak było na Dniach Polonii w ubieglym roku, analogiczna sytuacja powtórzyła się 1 maja br.

Link do artykułu na GAZETA.UA

Link do artykułu o takiej samej treści na UAINFO

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code