Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » XXVI Konkurs Recytatorski im. Adama Mickiewicza w Kijowie

XXVI Konkurs Recytatorski im. Adama Mickiewicza w Kijowie

W dniach 3-5 listopada w Kijowie odbył się XXVI Konkurs Recytatorski im. A. Mickiewicza KRESY -2017.

Organizatorami konkursu był Podlaski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Białymstoku, Federacja Organizacji Polskich na Ukrainie oraz „Dom Polski” w Kijowie. Do eliminacji zgłosiło się 103 młodych uczestników z całej Ukrainy. Eliminacje przebiegały w trzech kategoriach wiekowych. Przez dwa pierwsze dni  uczestnicy brali udział w warsztatach, które prowadzili aktorzy Olsztyńskiego Teatru Lalek pani Agnieszka Harysimowicz  i Jaga Polakowska.

Warsztaty obejmowały: ćwiczenia dykcyjno-emisyjne rozwijające kulturę i wyrazistość słowa, ćwiczenia ruchowe pobudzające wyobraźnię i świadomość ciała. Uczono  się też interpretacji tekstu.
Dzieci były zachwycone zajęciami, a prowadzący młodymi uczestnikami.

Ostatni dzień to eliminacje. W jury zasiedli przedstawiciele Konsulatu RP w Kijowie konsul Iga Kaca, konsul Klaudia Tenondji, v-ce prezes Federacji pani Maria Dutkiewicz, pani Agnieszka Harasimowicz i pani Jaga Polakowska.

Wśród przedstawicieli Podola najlepsze miejsca zajęli :  Dimitrij Medwiediew z Baru  (miejsce 2 w kategorii dzieci), w kategorii  od 12-16 lat pierwsze miejsce zajęła Tatiana Komar z Koziatynia, a trzecie – Bogdan Stasyszyn z Szarogrodu. Serdecznie gratulujemy.

W nagrodę dzieci otrzymały tablety i książki. To był ciekawie spędzony czas, pełen wrażeń ,pracy i przeżyć. Do zobaczenia za rok!

Lidia Paulukiewicz, nauczycielka języka polskiego, oddelegowana do pracy na Ukrainę przez ORPEG, 09.11.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code