Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » XXIV Olimpiada Języka Polskiego w Chmielnickim

XXIV Olimpiada Języka Polskiego w Chmielnickim

Z inicjatywy wieloletniej działaczki na rzecz krzewienia kultury i języka polskiego Julii Sierkowej w dawnym Płoskirowie po raz 24 odbyła się międzyregionalna Olimpiada Języka Polskiego.

W tegorocznych eliminacjach, które odbyły się na Chmielnickim Uniwersytecie Narodowym udział wzięła konsul KG RP w Winnicy Urszula Filipkowska. W imieniu placówki dyplomatycznej przywitała obecnych na spotkaniu i przekazała nagrody dla zwycięzców olimpiad z języka polskiego na szczeblu rejonowym. Z różnych zakątków obwodu winnickiego, chmielnickiego oraz żytomierskiego przybyło łącznie 29 uczestników.

– Wczoraj w tej samej sali obchodziliśmy piątą rocznicę założenia katedry języków słowiańskich, dzisiaj nasza uczelnia ma podpisane umowy partnerskiej z 12 uczelniami  świata – mówił prorektor Chmielnickiego Unowersytetu Narodowego Michał Jochna w pierwszym dniu Olimpiady. Pisemną i ustną część sprawdzianu poprzedziło słowo powitalne kierownika komisji egzaminacyjnej prof. Neli Podlewskiej.

Wyniki XXIV Olimpiady Języka Polskiego w Chmielnickim zostały ogłoszone na drugi dzień po zakończeniu eliminacji .

I miejsce zdobył Eugeniusz Lisniak z polskiej szkoły sobotniej w Chmielnickim,
II miejsce – Weronika Kaczur z polskiej szkoły sobotniej w Chmielnickim,
III miejsce – Daria  Wachowska ze szkoły sobotnio-niedzielnej im. Paderewskiego w Żytomierzu.

Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem Konsulatu Generalnego RP w Winnicy. Współorganizatorem pierwszych Olimpiad Języka Polskiego na Podolu był śp. konsul Tomasz Leoniuk.

Franciszek Miciński, 20.02.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code