Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » XIV Diecezjalne Dni Młodzieży w Odessie

XIV Diecezjalne Dni Młodzieży w Odessie

Fot. kmc.media

W dniach 10-12 sierpnia w Odessie odbywały się Diecezjalne Dni Młodzieży. Udział w nich wzięli młodzi katolicy nie tylko z miast i wsi diecezji odessko-symferopolskiej, ale również z Kijowa, Chmielnickiego, Winnicy, Żmerynki i innych miejscowości.

Przez trzy dni młodzież wraz z osobami duchownymi pochylała się nad tematem spotkania „Czas zbierania kamieni”.

Młodość – to czas, kiedy przysłowiowo możemy zbierać kamienie, aby budować przyszłość. Specjalnie z okazji Dnia Młodzieży w Odessie został ułożony hymn, którego treść zawierała główny temat. Ponadto temat ten podczas konferencji omawiał o. Konstanty Morozow.

Codziennie Msze Św. odprawiał biskup pomocniczy diecezji odessko-symferopolskiej Jacek Pyl, który również wziął udział w bardzo ważnym punkcie programu – był to „Dialog z Kościołem”, gdzie młodzi ludzie mieli okazję zadać biskupowi każde pytanie, na które natychmiast dostawali odpowiedź.

Adoracja w czasie Dnia Młodzieży odbywała się w wyjątkowej atmosferze modlitwy Taizé. W programie były również „Dwie lekcje życia”, w których chodziło o kapłaństwo i życie małżeńskie; gra „Znajdź swój skarb”, gdzie każdy uczestnik powinien był wykonać szereg zadań i przyprowadzić drużynę do zwycięstwa, nagrodą za które był właśnie „skarb”.

Zespół „Pod niebem” na czele z o. Mikołajem Bystrzyckim podarował młodzieży i wszystkim mieszkańcom Odessy niezapomniane wrażenia muzyczne. „Flashmob” i napełnione wspaniałe treścią i muzyką pieśni zachwyciły wszystkich.

Zakończyła XIV Diecezjalne Dni Młodzieży w Odessie uroczysta procesja z Przenajświętszym Sakramentem ulicami Odessy i Msza Św. Na zakończenie organizator spotkania o. Artem Petrenko podziękował wszystkim za niesamowity czas, owocnie spędzony razem.

Irena Rudnicka na podstawie informacji kmc.media, 19.08.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code