Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » XII Festiwal Kolęd w Latyczowie

XII Festiwal Kolęd w Latyczowie

Na przełomie drugiej i trzeciej dekady stycznia w Sanktuarium Latyczowskim odbył się dwunasty z kolei Festiwal Kolęd.

Imprezę poprzedziła msza święta celebrowana przez biskupa ordynariusza Diecezji Kamieniecko-Podolskiej Leona Dubrawskiego. Biskup Leon przypomniał o ważnej roli kolędowania, jako sposobu wzywania do pokoju i wzajemnej miłości.

Pierwszi przed liczną widownią zaprezentowali swoją twórczość gospodarze – artyści z Latyczowa. Następnie można było posłuchać gości z Dunajowieckiej Parafii pw. Św. Michała, którzy pod batutą s. Alicji zaśpiewali kolędę „Jakie dziecko na rękach”.

Piękne przedstawienie jasełkowe po raz kolejny przygotowali parafianie z Pisarówki oraz wsi Rudnia. Ich występ wzbogacony był o wesołe żarty, recytowanie poezji oraz zabawy.
Ludowy zespół „Malwy” z Czemierowieckiego Żerdia przywiózł regionalny korowaj oraz pierogi, a także nadzbruczańskie pozdrowienia kolędowe „Szczodry wieczór”, „Preczysta Diwa”, które swoim brzmieniem przypominały piosenki rodem z Karpat.  Smaczną kutię oraz żarty przywiózł zespół z Gołowczyniec.

Płoskirowskie „Mazury” wzbudzały zachwyt widowni pięknymi strojami oraz śpiewem „Chwała na wysokości Bogu” i in.

Swoją twórczość po raz kolejny na festiwalu przedstawiła dobrze znana biskupowi Leonowi parafia w Chmielniku. „Cicha noc”, „Venite Adoremus” – po polsku i na łacinie śpiewała m.in. Julia Suruszkina z Chmielnickiej Szkoły Muzycznej.

Wszyscy młodzi i starsi artyści zostali dosłownie obsypani przez biskupa ordynariusza słodyczami na znak podziękowania za piękny program artystyczny.

Franciszek Miciński, 22.01.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code