Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Wyniki konkursu „Historię Rodzinne 2020”

Wyniki konkursu „Historię Rodzinne 2020”

Rustam Jusupow wraz ze swoją córką

W roku 2020, odbył się konkurs „Opowiedz mi o Polsce – Historię Rodzinne”, zorganizowany przez Portal IDA – Informator Dla Aktywnych i Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

Zapraszamy Państwo zapoznać się z listą zwycięzców. W kategorii „DZIECI I MŁODZIEŻ” – I miejsce zajął Bartosz Wojciech Urbanowicz; II miejsce Iwan Tokarenko; III miejsce Robert Sławiecki. W tej kategorii wiekowej, przyznano również trzy wyróżnienia: Magdalenie Ewie Kmet, Walerii Szewczenko (Nowogród-Wołyński), Wiktorii Biegańskiej (Żytomierz).

W kategorii wiekowej „DOROŚLI” mamy następujących zwycięzców: I miejsce zajął Rustam Jusupow (Żytomierz); II miejsce zajął Józef Dobkiewicz; III miejsce zajęła Kristina Mak. W tej kategorii również przyznano trzy wyróżnienia: Swietłanie Ciesanowskiej, Julii Bojko (Żytomierz), Justynie Dosowej (Żytomierz).

Zdobywcy I miejsc w wyznaczonych kategoriach otrzymają aparaty fotograficzne – lustrzanki cyfrowe firmy Nikon, zdobywcy II miejsca – smartwatch’a Apple’a, a III miejsca –  czytnik książek Kindle. Autorzy wyróżnionych prac otrzymają książki i gry.
Udział w konkursie „Opowiedz mi o Polsce – Historie Rodzinne” wymagał przejrzenia rodzinnych archiwów i znalezienia pamiątek związanych z Polską, jej kulturą, historią, drogą do niepodległości lub walką o wolność ojczyzny. Następnie należało opowiedzieć historię związaną z tymi niezwykłymi przedmiotami – napisać skąd się wzięły, do kogo należały, jak wiele znaczą.

Nagrodę za I miejsce w kategorii DOROŚLI, otrzymał już Rustam Jusupow z Żytomierza. „Dziękuję bardzo za wysoką ocenę moje pracy, która dotyczyła historii rodziny mojego dziadka, płk. Zygmunta Wengłowskiego. Również dziękuję za bardzo cenną nagrodę, aparat fotograficzny, który pozwoli filmować momenty dobrych momentów, wrażeń”.

Organizatorzy konkursu również dziękują „za udział w konkursie. Wszyscy uczestnicy przyłożyli się do poszukiwań w rodzinnych archiwach i stworzyli niezwykle interesujące prace. Ponieważ ich poziom był bardzo wysoki również tym razem jury zdecydowało przyznać trzy dodatkowe wyróżnienia”.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://ida.pol.org.pl/aktualnosci.

Walentyna Jusupowa, 14 stycznia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code