Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Wspólne kolędowanie w Domu Polskim w Barze

Wspólne kolędowanie w Domu Polskim w Barze

Boże narodzenie jest najbardziej rodzinnym polskim świętem, dlatego też w dniu 28 grudnia w Domu Polskim w Barze odbyło się tradycyjne Bożonarodzeniowe spotkanie Polaków Barskich, które poprzedziła uroczysta Msza Święta w kościele pod wezwaniem św. Anny.

Msza została odprawiona w intencji Bożego Błogosławieństwa dla wszystkich Polaków rozsianych po całym świecie, a jej oprawę uświetniły swoim śpiewem zespoły wokalne działające przy barskim Domu Polskim.

Następnie wszyscy udali się do Domu Polskiego, gdzie w świątecznie udekorowanej sali, przy zastawionych wyśmienitymi potrawami stołach, odbyło się dzielenie opłatkiem oraz wzajemne składanie życzeń. Poczęstunkowi towarzyszyła część artystyczna, preludium której był mini – spektakl zatytułowany „Prezent dla najbliższych”. Spektakl ten dotyczył podstawowych życiowych wartości i stał się żródłem przemyśleń dla wielu osób, a głównie dla młodych rodziców. Punktem kulminacyjnym imprezy był ponad godzinny koncert kolęd w wykonaniu zespołów „Młode Liście” i „Aksamitki”, kwartetu „Rezonans” oraz chóru kameralnego „Cantica Anima”. Wspólnym kolędowaniem pożegnano mijający 2019 rok.

W nowym 2020 roku, w imieniu Polaków Barskich, pragnę złożyć wszystkim serdeczne życzenia zakończenia wojen na całym świecie, sprawiedliwości, tolerancji dla obcych oraz miłości w rodzinach. Aby wszyscy pamiętali, że dusza jest ogrodem, w którym zostały zasiane wielkie dzieła i najwyższe wartości. Pozwólmy im wykiełkować i zakwitnąć.

Małgorzata Miedwiediewa, dyrektor Domu Polskiego w Barze, 9 stycznia 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code