Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Władze obwodu tarnopolskiego są zainteresowane wzmocnieniem współpracy z Polską

Władze obwodu tarnopolskiego są zainteresowane wzmocnieniem współpracy z Polską

29 grudnia 2020 r. Konsul Generalny RP w Łucku Sławomir Misiak spotkał się w Tarnopolu z Przewodniczącym Rady Obwodowej Michaiłem Hołowko.

W spotkaniu udział wzięli także Wiceprzewodniczący Rady Obwodowej Wołodymyr Boleshchuk oraz Ihor Sopel. Rozmawiano o perspektywach pogłębienia współpracy międzyregionalnej w sferze kulturalnej, oświatowej, handlowej, gospodarczej i turystyce.

Konsul Misiak pogratulował Przewodniczącemu M. Hołowce wyboru do nowej funkcji i życzył sukcesów w pracy na rzecz regionu i jego mieszkańców całej nowo wybranej Radzie Obwodowej. Wyraził nadzieję na dobrą współpracę i zacieśnianie relacji z regionami w Polsce.

Przewodniczący M. Hołowko zapewnił, że region tarnopolski będzie otwarty na współpracę ze swoim zachodnim sąsiadem i będzie wdrażał nowe inicjatywy rozszerzające współpracę międzynarodową. Dodał, że obwód tarnopolski łączą z Polską ożywione relacje handlowe.

Obecnie w regionie tarnopolskim działa ponad 30 przedsiębiorstw z polskim kapitałem, które prowadzą działalność głównie w zakresie transportu, rolnictwa, handlu hurtowego i detalicznego. 13,3 mln USD z 43,8 mln (30,4%) bezpośrednich inwestycji zagranicznych w regionie Tarnopola to inwestycje polskie. Na koniec rozmówcy złożyli sobie życzenia na nowy 2021 rok.

Słowo Polskie za: KG RP w Łucku, 9 stycznia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code