Jesteś tutaj: Home » Z życia Kościoła Katolickiego » Aktualności/Новини » Święto Bożego Ciała w Winnicy

Święto Bożego Ciała w Winnicy

W tym roku Polska i Ukraina świętowała Boże Ciało w różne dni. W Polsce świętowano w Czwartek 7 czerwca, a na Ukrainie przez to, że czwartek był dniem roboczym, zdecydowano przenieść świąteczną liturgię oraz procesję na Niedzielę 10 czerwca.
Święto ku czci Najświętszego Sakramentu jest bardzo popularne wśród wiernych Kościoła Rzymsko-Katolickiego na Ukrainie. Najczęściej kojarzy się z procesją ulicami centralnych miast oraz upalną pogodą, która zawsze towarzyszy  połowie pierwszego miesiąca lata.
W Winnicy rzesze wiernych przyszły na Mszę Świętą do gościnnego kościoła Matki Boskiej Anielskiej (Kapucynów), gdzie o 11.00 zaczęła się liturgia, uwieńczona godziną późnej procesją centralnymi ulicami miasta Winnicy.
Procesja na czele z bratem Justynem miała po drodze cztery przystanki – cztery wspólnoty chrześciańskie, działające przy kościele podjęły się przygotowania każda jednego ołtarza po drodze. Neokatechumeni, Wspólnota Różańcowa, Rodziny Ewangelickie oprócz tego, że ozdobili przystanki na drodze procesji, jeszcze przygotowali oprawę muzyczną – z instrumentami i młodzieżowym zespołem muzycznym. Przy tych ołtarzach czytane były fragmenty z każdej z Ewangelii związane tematycznie z Eucharystią.
Atmosfera wielkiego katolickiego święta przez cały czas towarzyszyła Najświętszemu Sakramentowi po drodze. Porządku na przejściach dla pieszych pilnowała ukraińska drogówka, a każdy spragniony mógł liczyć na kubek wody podczas procesji.
Na Mszy księża szczególnie wspominali Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa, po uroczystości brat Justyn podziękował wiernym za tak liczne upamiętnienie jednego z bardzo ważnych świąt w Kościele Katolickim.

Zdjęcia z procesji

{morfeo 150}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code