Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Winniczanie i chmielniczanie w Kielcach pogłębiają swoją wiedzę o polskiej historii i kulturze

Winniczanie i chmielniczanie w Kielcach pogłębiają swoją wiedzę o polskiej historii i kulturze

Sporą dawkę wiedzy o Polsce dostarczyło młodzieży z Ukrainy zwiedzanie Kielc i innych starych polskich miast.

Podczas trwającej w lipcu Szkoły Języka Polskiego goście z Winnicy i Chmielnickiego zawitali do Muzeum Narodowego, spacerowali Parkiem im. Stanisława Staszica by potem dotrzeć do Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Podczas zorganizowanych warsztatów pod hasłem „Stare Kielce” uczestnicy poznali bliżej stolicę województwa świętokrzyskiego. Zwiedzanie świetnie przygotowanych ekspozycji w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej było jednocześnie doskonałą lekcją polskiej historii i kultury.

Na zakończenie przyszedł czas na rozrywkę, której dostarczyła gra w kręgle w Galerii „Echo” oraz wizyta w GeoParku, gdzie uczestnicy poznali geologiczną historię Ziemi.

To już szósta edycja Szkoły Języka Polskiego, którą koordynuje kieleckie Stowarzyszenie Integracja Europa – Wschód. Praktyczne wizyty w Polsce są organizowane poprzez działające w Winnicy i Chmielnickim Polonijne Multicentrum Edukacyjne, które zostało założone w 2012 roku dzięki wsparciu MSZ.

Podczas 10-dniowych wizyt w Polsce ukraińska młodzież poznaje Polskę „w praktyce”. Dzięki zorganizowanym lekcjom języka polskiego w Muzeum Dialogu Kultur otrzymuje najnowszą wiedzę o tym kraju.

Dodatkowo uczestnicy każdego dnia wyruszają w miasto by rozwiązywać praktyczne zadania, jednocześnie ucząc się języka polskiego. Po zakończeniu pobytu w Kielcach będą wiedzieć jak na przykład kupić bilet na pociąg czy autobus oraz zamówić obiad w restauracji.

Organizatorzy również podpowiadają młodzieży z Kresów jak rozpocząć studia w Polsce. Większość uczestników Szkół, organizowanych przez SIEW planuje studia w Polsce.

Obecna edycja Szkoły zorganizowana jest pod hasłem „Edukacyjne podróże po Polsce”. Oprócz Kielc jej uczestnicy zwiedzają najstarsze polskie miasta, takie jak Warszawa, Kraków, Lublin czy Sandomierz.

Na podstawie informacji siew.org.pl, bwp

 

Zdjęcia z wyjazdu

{morfeo 615}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code