Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Więcej historii w publikacjach wydanych przy wsparciu Chmielnickiej Administracji Obwodowej

Więcej historii w publikacjach wydanych przy wsparciu Chmielnickiej Administracji Obwodowej

W Chmielnickiej Bibliotece Naukowej odbyła się prezentacja dwóch zbiorowych wydań krajoznawczych „Zamki, twierdze, wzmocnienia okresu późnego średniowiecza obwodu chmielnickiego” oraz „Dawne mapy i kroniki ziemi chmielnickiej XVI-XVII wieku”.

W imprezie wzięli udział autorzy publikacji – Wołodymyr Zacharjew oraz Igor Stareńki, prezes Chmielnickiego Miejskiego Oddziału Narodowego Związku Krajoznawców Ukrainy Jurij Błażewicz, prezes regionalnej organizacji „Oświecenie” Witalij Michalewski, prezes Obwodowego Związku Polaków Franciszek Miciński, naukowcy, pracownicy bibliotek i czytelnicy.

W książkach umieszczono zdjęcia około 20 zamków i fortyfikacji na terenie obwodu, ich historia i opisy. Obecni na spotkaniu podkreślili znaczenie badania i promocji pamiątek historii i kultury oraz dziękowali autorom za poczynione starania, a za wsparcie druku wydań – wydziałowi kultury, Narodowości ,Religii i Turystyki Obwodowej Administracji Państwowej i jego kierownikowi Irynie Trunowej.

To już trzeci zestaw publikacji wydanych przy wsparciu Administracji Obwodowej, które Biblioteka Naukowa otrzymała za darmo.

Franciszek Miciński, Lidia Baranowska, 23.12.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code