Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Wicepremier Gowin podczas pobytu na Ukrainie mówił o wzmocnieniu polsko-ukraińskiej współpracy gospodarczej

Wicepremier Gowin podczas pobytu na Ukrainie mówił o wzmocnieniu polsko-ukraińskiej współpracy gospodarczej

Mimo pandemii dane o handlu za 2020 r. pokazują, że w tym czasie polsko-ukraińskie obroty handlowe wzrosły o 3,4%, osiągając wartość ponad 8,9 mld USD.

Podczas swojej wizyty na Ukrainie wicepremier Jarosław Gowin wziął wraz z ukraińskim wicepremierem Ołeksijem Reznikovem udział w posiedzeniu Polsko-Ukraińskiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Gospodarczej. W ramach tego gremium działa 7 grup roboczych, zajmujących się współpracą w rolnictwie, turystyce, sektorze paliwowo-energetycznym, transporcie, informacji geoprzestrzennej, przestrzeni kosmicznej, handlu i inwestycjach oraz podkomisja ds. przemysłu obronnego.

Gowin odniósł się m.in. do barier w prowadzeniu biznesu, które zgłaszają polscy przedsiębiorcy inwestujący w tym kraju: “Myślę, że Ukraina mogłaby skorzystać z polskich doświadczeń w zakresie poprawy klimatu inwestycyjnego” – mówił.

Podczas rozmowy z ministrem rozwoju gospodarki, handlu i rolnictwa Ihorem Petrashko, wicepremier Jarosław Gowin podkreślał zainteresowanie polskiego biznesu inwestycjami na Ukrainie. Wyraził także zaniepokojenie sytuacją polskich inwestorów, wskazując m.in. na dużą liczbę wszczynanych postępowań dot. wprowadzenia ceł ochronnych na różne produkty oraz na problemy z przepustowością granicy czy ochroną własności intelektualnej.

Ważnym punktem wizyty było spotkanie z polskimi przedsiębiorcami inwestującymi na terenie Ukrainy, podczas którego wicepremier Jarosław Gowin podkreślił znaczenie współpracy z najbliższymi sąsiadami.

Słowo Polskie za: GOV.PL, 12 maja 2012 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code