Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Wesołe zakończenie okresu bożonarodzeniowego w dawnym Płoskirowie

Wesołe zakończenie okresu bożonarodzeniowego w dawnym Płoskirowie

W ostatnią niedziele stycznia w kościele  pw „Chrystusa Króla” w Chmielnickim odbył się koncert bożonarodzeniowy, organizowany przez Związek Polaków, działający przy kościele pw „Chrystusa Króla” przy wsparciu KOC im. J. Słowackiego Wspólnoty Polskiej  m. Chmielnickiego.

W koncercie wzięli udział: zespół „Rozmaryn” pod kierownictwem   pana Witalia Samoluka, który podarował obecnym starożytne kolędy , dziecięcy teatr lalek „Słoneczko „ ( kierownicy artystyczni – państwa Igor i Maria Brylowy), który zaprezentował przepiękny występ z Balerynką.

Ciekawostką imprezy stał się występ Polskiego Teatru „Sukces” pod kierownictwem  Dmytra Preslickiego, który przygotował kompozycję „Cyganka”. Po zakończeniu imprezy wszyscy jej uczestnicy otrzymali kalendarze od partnerów z bytomskiej fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”  reprezentowaną przez Alicję Brzan-Kloś, a także dzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia  na przyszłość.

Ludmila Kotyk, prezes Związku Polaków, działającego przy kościele pw „Chrystusa Króla”, 02.02.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code