Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » We Lwowie zagrali laureaci Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Tarnawieckiej

We Lwowie zagrali laureaci Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Tarnawieckiej

W Sali Koncertowej Lwowskiej Państwowej Akademii Muzycznej odbył się koncert laureatów I Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Marii Tarnawieckiej dla uczniów podstawowych szkół muzycznych.

Młodzi pianiści: Armin Mogielnicki (lat 8) z Gdańska, Mateusz Bagiński (12) z Wrocławia oraz Maciej Jończyk (13) z Łodzi zaprezentowali lwowskiej wykształconej muzycznie publiczności ciekawy i urozmaicony program.

Przyjazd do Lwowa był ufundowaną przez Konsulat Generalny RP we Lwowie formą premii dla laureatów konkursu i jednocześnie wydarzeniem zorganizowanym dla uczczenia pamięci zmarłej przed rokiem w wieku 85 łat prof. Marii Tarnawieckiej – wybitnej pedagog wspomnianego lwowskiego konserwatorium muzycznego.

Z okazji koncertu odbyła się też prezentacja wspomnień o tej wychowawczyni kilku pokoleń wybitnych pianistów i znanej popularyzatorce muzyki Karola Szymanowskiego i Fryderyka Szopena. Wspomnienia te ukazały się w formie książkowej pod redakcją Nadii Babinec po ukraińsku i po polsku (przekład Aliny Wozijan) w ramach Biblioteki Kuriera Galicyjskiego.

Sam konkurs miał miejsce w marcu w Łodzi, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Open Music.

Słowo Polskie na podstawie informacji KG RP we Lwowie, 09.07.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code