Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Waszczykowski spotkał się w Monachium z Klimkinem

Waszczykowski spotkał się w Monachium z Klimkinem

Zdjęcie: H. BilskiAktualna sytuacja wewnętrzna i międzynarodowa Ukrainy oraz stosunki bilateralne były przedmiotem rozmowy ministrów Witolda Waszczykowskiego i Pawło Klimkina, która odbyła się 13 lutego na marginesie Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

Szefowie dyplomacji Polski i Ukrainy szczegółowo omówili stan realizacji porozumień mińskich i główne problemy, na jakie napotyka obecnie proces pokojowy. – Polska pozostanie silnym adwokatem Ukrainy na forum europejskim- podkreślił minister Waszczykowski.

Tematem rozmów był również postęp we wdrażaniu przez Kijów reform transformacyjnych związanych z implementacją umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Ministrowie potwierdzili wolę przeprowadzenia w najbliższym czasie w Kijowie kolejnego spotkania w formule narady kierownictw MSZ RP i MSZ Ukrainy.

Minister Witold Waszczykowski przebywa w Monachium w związku z udziałem w 52. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. W sobotę przedpołudniem szef polskiej dyplomacji wziął udział w panelowej sesji dyskusyjnej „Boundless Crises – Reckless Spoilers – Helpless Guardians? The State of International Order”.

Słowo Polskie, na podstawie informacji polskiego MSZ, 15.02.16 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code