Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Warto walczyć o nagrody – losowanie zwycięzcy IX Edycji Konkursu „Zgadnij, gdzie to jest?”

Warto walczyć o nagrody – losowanie zwycięzcy IX Edycji Konkursu „Zgadnij, gdzie to jest?”

9 czerwca 2013 roku w wyniku losowania wyłoniono zwyciężczynię IX edycji konkursu krajoznawczego „Zgadnij, gdzie to jest?”, organizowanego przez gazetę „Słowo Polskie”. Została nią Katarzyna Gerasimowska z Winnicy, która udzieliła poprawnej odpowiedzi. Kościół ze zdjęcia konkursowego znajduje się w miejscowości Stara Kotelnia na Żytomierszczyźnie.

Zadanie było bardzo trudne, dlatego poprawnych odpowiedzi nadeszło tylko 9, większość z osób, którzy odpowiedzieli prawidłowo, są stałymi uczestnikami naszych quizów. Dlatego nagrody w tej edycji konkursu są szczególnie interesujące i jak zawsze fundatorem tych nagród wystąpił Konsulat Generalny RP w Winnicy.

W innym konkursie, organizowanym do Dnia Flagi Narodowej, zwyciężyła Halina Wójcicka. Bardzo ładne zdjęcia z polską flagą nadesłali do naszej redakcji Iszczukowie z Żytomierza oraz Oleg Spiwak z Chmielnickiego.

Dziękujemy wszystkim za udział w naszych konkursach i zapraszamy do kolejnego sprawdzianu poziomu Waszej wiedzy krajoznawczej – piękny kościół niedaleko od granic Mołdawii przyciąga wzrok wielu turystów z Ukrainy i Polski, którzy przyjeżdżają tutaj by odwiedzić jedną z nielicznych świątyń, nie zniszczonych przez komunistyczny reżim na terenach Podola i Wołynia. Prosimy wysyłać poprawne odpowiedzi ze wskazaniem nazwy miejscowości na adres mailowy spolskie@gmail.com a także na skrzynkę pocztową: а/с 1847, Вінниця, 21021.

Zapraszamy również do czytania kolejnego 10. numeru gazety „Słowo Polskie”. Teksty w gazecie znacznie różnią się od artykułów na portalu WiZyt:NET, bowiem przed oddaniem czasopisma do druku, one opracowywane przez jednego z najlepszych redaktorów z Polski – Sebastiana Reńcę. Zdjęcie konkursowe znajduje się na ostatniej – 12 stronie.

Wideo – Anatol Fedoryszyn

Wideo z losowania zwycięzcy

{youtube}AmHIE1IY2TA{/youtube}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code