Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Walentynkowe podchody w gronie członków winnickiej „Polonii”

Walentynkowe podchody w gronie członków winnickiej „Polonii”

W sobotę 13 lutego spotkali się uczestnicy Klubu Polskiego przy Centrum Rozwoju i Partnerstwa „Polonia”  w Winnicy.

Było to spotkanie wyjątkowe bo tylko raz w roku 14 lutego obchodzimy tradycyjnie dzień Świętego Walentego – Patrona wszystkich zakochanych. Obecni, ci młodsi i starsi, byli bardzo zaangażowani bo była to rozmowa na ważny temat – szczególnie dziś gdy kontakty między naszymi bliskimi są bardzo ograniczone.

Rozmawialiśmy o pochodzeniu tego święta na Ukrainie i w Europie o realiach pandemii. Wszyscy byli zgodni, że to święto choć od niedawna obchodzone – wrosło już w nasza tradycję i jest dla wszystkich ważne. A niezależnie od naszego wieku i sytuacji warto je obchodzić nawet poza datą 14 lutego.

Były liczne rozmowy, ale słuchaliśmy też pięknych piosenek miłosnych śpiewanych przez Marka Grechutę, i Piotra Rubika. A a na koniec słowno muzycznej części naszego spotkania zaśpiewaliśmy wspólnie znaną i lubianą przez wszystkich „Dumkę na dwa serca”.

Finałowym momentem spotkania były warsztaty plastyczne, w ramach których każdy z uczestników mógł przygotować papierowe serce dla swojej Walentynki.

Działanie jest realizowane w ramach projektu Fundacji Wolność i Demokracja przy wsparciu Kancelarii Premiera Rady Ministrów dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą w 2021 r.

Maria Kozyrska, 21 lutego 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code